متخصص ایمپلنت های دندانی دکتر دهقان

ایمپلنت ( کاشت دندان) مناسبترین راه برای جایگزینی دندان های از دست رفته میباشد.

 کاشت دندان در ایلام ( ایمپلنت در ایلام ) یکی از معمولترین جراحی ها در زمینه دندانپزشکی است.

مشکل بی دندانی امروزه با ایمپلنتهای دندانی به سادگی و تقریبا برای همیشه برطرف شده است. موارد بسیاری وجود دارد که امکان ترمیم دندان طبیعی دیگر وجود ندارد و بیمار مجبور به کشیدن دندان خود میشود. در این موارد ایمپلنت ( کاشت دندان) بهترین درمان جایگزین کردن دندان از دست رفته میباشد.

این درمان میتواند به صورت همزمان با کشیدن دندان انجام شود و یا پس از کشیدن دندان و گذشتن دوره بهبودی انجام شود. 

در صورتی که بیمار قصد کشیدن دندان خود و جایگزینی فوری آن با ایمپلنت را داشته باشد خیلی مهم است که این فرایند در یک جلسه و توسط جراحی که ایمپلنت را قرار میدهد انجام شود.

امکان انجام آن برای تک دندان و چند دندان و حتی امکان بازسازی کامل فک بی دندان و رهایی از بی دندانی موجود میباشد.

امروزه با روی کار آمدن ایمپلنتها دیگر بحث دست دندان های مصنوعی تقریبا منتفی شده و به ندرت مورد استفاده قرار میگیرد.

جراحی ایمپلنت کاری بسیار ساده هستش و معمولا درد و ناراحتی خاصی ندارد و به کمک مسکن ها بطور کامل کنترل میشود.

طول زمان جراحی برای کاشت 1 دندان اگر توسط جراح با تجربه انجام شود حدود 5 دقیقه میباشد و ناراحتی و استرس خاصی همراه ندارد.

در مورد جایگزینی چند ایمپلنت هم بهتر است جراحی در یک جلسه و همزمان انجام گیرد.

توصیه میشود ایمپلنتهای پیچیده و چند دندانی حتما توسط متخصص انجام شود.

2 دسته از متخصص ها کاشت دندان را انجام میدهند:

1- متخصص جراحی فک و صورت

2- متخصص لثه (پریو‌)

موارد پیچیده و مشکل کاشت دندان و مواردی که نیاز به جراحی پیوند استخوانهای وسیع دارند در محدوده وظایف جراح فک و صورت قرار میگیرد.

موارد ساده تر توسط متخصصین لثه و موارد خیلی ساده و تک دندان توسط دندانپزشکان عمومی (ایمپلنتولوژیست) قابل انجام است.

 

روند درمان به این صورت هستش که جراحی کاشت دندان در یک جلسه انجام میگیرد. حین انجام جراحی به هیچ وجه بیمار دردی را احساس نخواهد کرد. پس از جراحی بیمار حدود یک هفته تا 10 روز بعد جهت برداشت بخیه مراجعه خواهد کرد و تحت ویزیت قرار خواهد گرفت.

پس از آن بین 3 الی 4 ماه زمان میبرد تا ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد و طی این زمان نیازی به مراجعه بیمار نمیباشد. در طی این مدت چیزی در دهان بیمار دیده نمیشود و ایمپلنتها در داخل استخوان فک و زیر لثه قرار دارند. پس از طی این مدت بیمار جهت باز کردن روی ایمپلنتها مراجعه میکند و در یک جلسه روی آنها باز میشود و فرم دهنده لثه قرار خواهد گرفت. بعد از حدود 2 هفته لثه مشابه یک دندان نرمال دور ایمپنت فرم میگیرد و از این مرحله به بعد کار قالبگیری و ساخت روکش توسط دندانپزشک یا متخصص پروتزهای دندانی قابل انجام میباشد(دقیقا مثل یک دندان طبیعی).

جراحی ایمپلنت در ایلام یکی از شایعترین جراحی ها در زمینه دندانپزشکی است که فراوان توسط دندانپزشکان و متخصصان فک و صورت و متخصصان لثه انجام میشود.

نوع و جنس ایمپلنت مطلبی است که بسیار توسط بیماران سوال میشود. در پاسخ باید عرض کنم نوع و جنس و کشور تولید کننده ایمپلنت کمترین اهمیت در نتیجه کار را دارد و مهمترین چیز تکنیک جراحی و مهارت جراح در بدست آوردن نتیجه مناست میباشد. البته باید ایمپلنت استاندارد و مناسب باشد و استفاده از اجناس نا مرغوب احتمال شکست را بالا میبرد.

کم اهمیت تر از نوع و جنس ایمپلنت کشور تولید کننده آن میباشد. گاها دیده میشود بیماران مبلغ زیادی برای فلان ایمپلنت هزینه میکنند فقط به این دلیل که مثلا ساخت یک کشور مثل آلمان هستش. در حالی که هر کشوری ایمپلنت خوب و بد دارد و استفاده از اجناس نامرغوب هر کشوری نتایج نامطلوب را در بر خواهد داشت و صرف تولید در یک کشور خاص به معنی خوب بودن آن نیست.

متخصصان فک و صورت و متخصصان لثه با توجه به زمینه کاری خود مهارت زیادی در ایمپلنت دارند و همه برندهای مختلف ایمپلنت را میشناسند و از برندهای مرغوب استفاده میکنند.

کاشت دندان در ایلام ( ایمپلنت در ایلام ) به سادگی در مرکز جراحی دکتر دهقان با مرغوبترین انوع ایمپلنت انجام میگیرد.

دیدگاه های بازدیدکنندگان

اقبالی 17 اردیبهشت 1397 - 23:06

سلام آقای دکتر.من چند سال پیش دندان جلو رو آسمانت گرد.حالا تحلیل لثه و استخوان دارم.آیا امکان ایمپلنت دوباره ببرها من وجود داره.

ایمپلنت 10 فروردین 1397 - 00:46 وبگاه

دکتر در مورد قیمت ایمپلنت دندان هم بفرمایید مخصوصا دندون 4

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.